Kurzemes Vārds

13:10 Trešdiena, 23. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Par tiem, kas pretī nerunā
Daiga Lutere

Jā, parunāsim par tiem, kuri nerunā pretī. Kuri vienmēr ar sajūsmu sagaida mājās, ir gatavi uzklausīt (lai arī neko no teiktā nesaprot!). Kuri gatavi iepriecināt ar savu patieso un bezviltus mīlestību. Viņi ļauj sevi glāstīt, murkāt un bužināt, ļauj sevi pabarot un dažreiz pieprasa izvest pastaigā. Viņiem ir pilnīgi viss nepieciešamais, ja blakus ir saimnieks. Viena no Liepājas veterinārārstēm kādā sarunā sacīja, ka tad, kad cilvēks sev iegādājas dzīvnieku, viņš patiesībā īsteno kādu savu sapni. Parasti ilgas pēc mīļuma un uzmanības. Manuprāt, šajā atbildē ļoti daudz patiesības.

Kopš ik sestdienu laikrakstā "Kurzemes Vārds" publicējam konkursam "Mans skaistulis" iesūtītās fotogrāfijas un kopš tās visas var apskatīt portāla liepajniekiem.lv galerijā, jau pagājis pusgads. Prieks, ka fotogrāfijas joprojām turpina sūtīt! Atgādināšu, pirmkārt, ka ar konkursa noteikumiem var iepazīties portālā vai arī katru sestdienu avīzē. Otrkārt, par konkursam iesūtītajām fotogrāfijām nav iespējams balsot publiskajā telpā. Katra mēneša trīs uzvarētājus nosaka avīzes "Kurzemes Vārds" redakcija. Tas nav noliedzami, ka vienu reizi uzvarētāja godā nonāca attēls, kas bija nozagts kaut kur internetā. Jācer, ka turpmāk iesūtīto bilžu autoriem ar godaprātu būs pa ceļam. Treškārt, lai arī nedēļas laikā iesūtīto fotogrāfiju skaits, salīdzinot ar konkursa pirmajām nedēļām, ir mazāks, tās turpina pienākt un priecēt ikvienu skatītāju, kuru tās aizkustina un uzrunā. Ceturtkārt, ļoti iespējams, ka ar e-pastu saistītu problēmu dēļ kāda fotogrāfija ir pazudusi Kosmosa tumsā, nevis ar interneta starpniecību nonākusi redakcijā.

Galvenais tomēr ir tas, ko katrs var gūt un arī gūst, aplūkojot konkursa "Mans skaistulis" bildes galerijā liepajniekiem.lv. Viņi – visi tie, kas nerunā pretī, – suņi, kaķi, šinšillas, kāmji, žurciņas, bruņurupuči, papagaiļi, seski utt. – saviem saimniekiem ir paši skaistākie un mīļākie. Ir tik daudz tādu attēlu, kurus apskatot nevar nepasmaidīt: darbīgā kucīte Džeina, koķetā kaķene Beiža, papagailis Pako, kas saimnieko pie zemenēm pildīta katliņa, vai runcis Picis, kas brīnišķīgi notur līdzsvaru, stāvot uz divām kājām, utt. Viens no portālam liepajniekiem.lv rakstītajiem komentāriem skan: "Ik pa brīdim apskatos (konkursam iesūtītās bildes – D.L.), un ir tik daudz, par ko uzreiz pasmaidīt." Jā, šāda iespēja tiešām ir!

Varbūt tādēļ fotokonkurss "Mans skaistulis" joprojām turpinās, ka liepājniekiem ir daudz brīnišķīgu un mīlētu dzīvnieku, neskatoties uz to, vai tie iegādāti īpašā dzīvnieku audzētavā, vai pasaulē nākuši kā pavasara nakts grēks.

Tā kā vairumam konkursa fotogrāfiju pievienots arī dzīvnieka vārds (tā to prasa noteikumi), portālā liepajniekiem.lv sameklējot fotogalerijas un atverot konkursa "Mans skaistulis" sadaļu, var gūt arī praktisku labumu. Piemēram, izvēlēties, kā nosaukt dzīvnieku, kuru, iespējams, vēl tikai gatavojaties iegādāties. Mūsu krājumos ir vārdi Feja, Ramuss, Faiko, Pete, Murce, Rufo, Pusiks, Darkans, Dipsija un vēl daudzi citi.