Kurzemes Vārds

16:17 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Svētceļnieki dodas uz Aglonu

Daina Meistere

"Seko man!" – šie Jēzus vārdi ir galvenā tēma šā gada svētceļojumā uz Aglonu. Svētceļojums ir laiks, kas dots Kungam, lai viņš varētu uzrunāt cilvēka sirdi, kas brīva no ikdienas rūpēm. Ar tādu vadmotīvu vakar pēc lūgšanas un bīskapa svētības Liepājas Sv.Jāzepa Romas katoļu katedrālē ceļā devās Liepājas svētceļnieki.

Liela daļa no viņiem ir jaunieši, taču jau ar zināmu svētceļojuma pieredzi. Viņi kājām veiks ceļu līdz Aglonai, kur notiks Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki.

Priesteris Mariušs Kempa šādu gājienu organizē jau astoto gadu. Viņa uzdevums ir rūpēties, lai gājiena laikā visiem būtu labi. Priesteris teica, ka ir veikti arī tālāki ceļi un ka katrs no gājiena dalībniekiem gremdēsies pārdomās un lūgsies. Tālais ceļš ļauj sajust Latvijas iedzīvotāju viesmīlību.

Laura Valle no Liepājas dodas svētceļojumā otro reizi. Viņa ir pārliecinājusies, ka tas nemaz nav fiziski smagi, grūtības atsver kopābūšana, lūgšanās un, protams, pats galapunkts – Aglona un tās dievnams. "Tas ir tik superīgi, kad pēc 17 dienām mēs ieraugām baznīcas torņus. Mēs ejot daudz dziedam, tad ir lūgšanas un klusie posmi. Nakšņojam dažādās vietās – skolās, dievnamos, citur," sacīja Laura, kuru ceļā izvadīja mamma un māsīca.

"Tā ir liela dāvana – iet šādu ceļu. Es domāju, ka daudzi vēlētos to iet un gremdēties pārdomās, aiziet no ikdienas rutīnas, bet viņiem nav šo iespēju būt kopā. Es priecājos, ka Dievs man to devis. Protams, būs arī grūti un pārņems nogurums. Ejot mēs pilnveidojamies arī garīgi, tā ir iespēja būt kopā ar Mariju un pie Jēzus," pirms ceļa dalījās pārdomās māsa Mārīte.

Nauris Vrubļevskis rūpēsies, lai gājēji būtu paēduši, lai viņu mantas mašīnās būtu sakārtotas. Viņš uz Aglonu dodas jau sesto vai septīto reizi. Ēdienreizes rīkos saimniece. Kad azaids būs sagatavots, viņam paliks laika piedalīties arī rīta Svētajā Misē.

"Mēs ar dēlu iesim līdz pašai Aglonai," teica Staņislavs Babins. Viņa dēlēns Dāvis Benoti priecīgi pastāstīja, ka viņam ir četri gadi un ka mamma Agata viņiem pievienosies Elejā. "Šis Dāvim nav pirmais svētceļojums, viņš uz Aglonu gāja jau pagājušajā gadā, tad mazais kopā ar vecākiem veica 50 kilometru. Mums ir līdzi arī ratiņi, tā ka tagad viņš gatavs visam garajam ceļam," slavēja tētis.

Atvadījušies no tuviniekiem un citiem pavadītājiem, svētceļnieki devās uz Aglonu.