Kurzemes Vārds

03:24 Trešdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28.jūlijā

1920

Amerikā dzīvojošie ebreji šajās dienās ar tvaikoni atsūtījuši 64 kastes ar valkātām drēbēm un apaviem, ko ziedojuši saviem tautas brāļiem Latvijā. Tirdzniecības un rūpniecības ministrija atļāvusi "minētās mīlestības dāvanas ievest bez muitas".

1930

Atsaucoties Liepājas cietuma mācītāja Liepas uzaicinājumam, vīriešu cietumā sarīkots koncerts. Tas ir kā "saules stars tumsā". Koncertā piedalās koncertmeistars Vestens un filharmonijas stīgu kvartets. Liepājas Jaunā teātra direktors Rode deklamē vairākus dzejoļus. Priekšnesumi visiem sagādā lielu prieku, dažam pār vaigiem norit pat asaras. Pēc nedēļas līdzīgu koncertu sarīkos sieviešu cietumā.

1940

Iekšlietu ministrs Vilis Lācis iecēlis par Liepājas Pilsētas valdes locekļiem Ernestu Apogu, Aleksandru Malmeisteru, Jāni Kumermani un Jāni Petroviču. Par Pilsētas revīzijas komisijas priekšsēdētāju iecelts Nikolajs Katlaps, bet par locekļiem Kristaps Sīlis un Fricis Ģibietis. Līdz ar to no amata atceltas līdzšinējās Pilsētas valdes amatpersonas.

Prefekts izdevis rīkojumu, ka sakarā ar PSRS flotes svētkiem pie namiem jābūt Padomju Savienības karogiem, bet "bijušos Latvijas nacionālos karogus neizkārt".

Agrāk strādniekiem un kalpotājiem izsniegtās atļaujas ieiet bijušajā Karostas teritorijā, sākot ar 1.augustu, nebūs derīgas. Jaunas atļaujas izsniegs padomju karaspēka kara komandants. Visiem uzņēmējiem un darbu vadītājiem, kā arī iestādēm līdz 30.jūlijam viņam jāiesniedz to strādnieku un kalpotāju saraksti, kuriem atļaujas nepieciešamas.

1950

Liepājas Gaļas kombināts ir šefs Dunikas ciema kolhozam "Jaunā diena". Kombināta darbinieki kolhozā nolasījuši vairākus referātus, galvenokārt par ražas novākšanu un skābbarības sagatavošanu. Sniegta arī praktiska palīdzība. Kombināta mehāniskajās darbnīcās izremontēta kolhoza lokomobile.