Kurzemes Vārds

04:18 Trešdiena, 22. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Mūsu mūziķi uzstāsies "Blūza svētkos"

31. jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Latvijā pirmie "Blūza svētki", kuros piedalīsies visas labākās pašmāju grupas. Svētki sāksies jau pulksten 9 rītā, kad Siguldas Jaunās pils dārzā notiks pikniks. Pulksten 11.30 dos startu retro auto un kultūras festivālam "Retromance". Koncerts sāksies pulksten 14. Uz skatuves kāps arī liepājnieks Ainars Pūpols ar savu grupu "P Blues". Vēl varēs novērtēt tādu apvienību sniegumu kā "The Blues Gang", "Bite s Blues Band", "D11 Blues Band", "Boogie Woogie Trio", "Hot Dogs" & Jānis Vanadziņš, "Latvian Blues Band" un daudzas citas. Papildus koncertiem būs apskatāma Baltijas pirmā lielākā fotoizstāde par blūza un džeza tēmu "Epson Roots and Fruits". "Epson blūza kinozālē" savukārt tiks rādītas septiņas filmas no projekta "Martin Scorsese presents the Blues", kā arī darbosies blūza un džeza mūzikas ierakstu bode un kafejnīcas.


Apbraucamais ceļš – pa Krūmu ielu

Vakarrīt tika pārtraukta transporta kustība pa maģistrālo O.Kalpaka ielu, jo pāri tai sāka izbūvēt siltumtrasi no Flotes ielas. Tiesa, daži braucēji nepamanīja plāksni ar apbraucamā ceļa shēmu vai arī uzskatīja, ka vēl pagūs "izsprukt". Taču pats interesantākais izrādījās kas cits. Nejaušības pēc vienlaikus plīsa caurule Strazdu ielā. Un avārijas dēļ bez karstā ūdens no termoelektrocentrāles palika dzīvojamais rajons, kas sākas pie kapsētas un stiepjas tālāk uz ziemeļiem un austrumiem. Tur jau bija sākta tīklu plānotā rekonstrukcija, bet nelaimīgo cauruli siltumenerģētiķiem vienalga nācās lāpīt. Turklāt zaudēts liels daudzums ūdens. Pēc "Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētāja Anatolija Suškova vārdiem, atjaunot karstā ūdens piegādi cerēja jau vakar līdz dienas beigām. Bet celtnieki reizē turpināja strādāt arī pie krustojuma ar Flotes ielu.


Ar dančiem un dziesmām nosvinēta jubileja
Daira Šteinberga

Savas pastāvēšanas 15.jubileju folkloras centrā "Namīns" atzīmēja Liepājas aktrišu folkloras kopa "Atštaukas". Mūžam enerģiskās dalībnieces ne tikai priecēja sanākušos ar saviem priekšnesumiem, bet arī piedāvāja piedalīties dažādās rokdarbu darbnīcās.

Svētku izjūta pārņēma, jau ierodoties. "Namīna" sētā laipni sagaidīja lina drānās tērptās "Atštauku" dalībnieces, ar akordeonu tika spēlētas visiem labi zināmas latviešu ziņģes, un darbnīcās ikviens tika aicināts no visdažādākajiem materiāliem izgatavot ziedus gan līdzi ņemšanai, gan lai pēc tam tos uzdāvinātu jubilārēm. Pie Pētera I namiņa valdīja rosība, apliecinot, ka Annas diena ir svētki īstām latvju saimniecēm.

Jubilāres nebūt nestāvēja mierā un pārsteidza skatītājus gan ar dziesmām, gan īsiem skečiem un dančiem. Tāpat īpaši godinātas tika sanākušās Annas – viņas no "Atštauku" dāsnajām rokām saņēma diļļu pušķus, burkānus saišķus un dažādas zālītes, lai būtu laba veselība. "Namīnā" bija sapulcējušies visdažādāko veumu cilvēki – no maziem bērniem līdz pat sirmgalvjiem. Visu sejās rotājās smaidi, un koncerta beigās valdošā atmosfēra bija jau tik pacilājoša, ka sanākušie pievienojās folkloras kopas dalībniecēm dziesmu "Caur sidraba birzi gāju" un "Es zinu, visi mani nievā" dziedāšanā.

Pēc muzikālās daļas ikviens tika aicināts cienāties ar sagatavotajām uzkodām – ne tikai tradicionālajiem kartupeļiem, kliņģeri un citiem saldumiem, bet arī ar pavisam neparastiem ēdieniem: krabju, kabaču un spinātu pankūkām, kā arī vīgriežu putukrējumu. Tāpat ciemiņu slāpes tika veldzētas ar pašgatavotu alu un kvasu.

Folkloras kopas dalībniece Marita Lūriņa pauda pārsteigumu, ka ciemos ieradušies tik daudz cilvēku. "Mēs īpaši neaicinājām nevienu, tāpēc nezinājām, vai vispār kāds ieradīsies," viņa stāsta. "Taču rindas ir pilnas. Prieks, ka mūs tā mīl."

 
Piedāvā atbalstu festivāliem

10. augustā pulksten 11 Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, notiks informatīvais seminārs par jauno daļu Eiropas Komisijas Kultūras programmā (2007–2013) "Atbalsts Eiropas kultūras festivāliem". Seminārā ir paredzētas divas prezentācijas: par ES Kultūras kontaktpunktu un EK programmu "Kultūra" (2007–2013), kā arī par programmas daļu "Atbalsts Eiropas kultūras festivāliem" un prezentācija par atbalsta pieteikuma noformējumu: pieteikuma veidlapas un pārējo nepieciešamo dokumentu izpildīšana. Par to informēja Kultūras ministrijas ES Kultūras kontaktpunkta nodaļas konsultante Marina Gehta.

Dalībniekiem semināram jāpiesakās līdz 8.augustam, nosūtot savu vārdu, uzvārdu, pārstāvēto organizāciju, norādot festivāla nosaukumu, ko plānots organizēt, kā arī savu kontaktinformāciju uz adresi: [email protected].


Aicina tirgoties Darmštatē

Darmštate, kas ir Liepājas sadraudzības pilsēta Vācijā, tradicionāli aicina liepājniekus piedalīties un bagātināt ar savu produkciju ikgadējo Darmštates Ziemassvētku tirdziņu, kas šogad notiks no 22.novembra līdz 23.decembrim. Šo iespēju jau ilgus gadus ir izmantojuši Liepājas amatnieki no Amatnieku biedrības, Tautas lietišķās mākslas studijām "Kursa" un "Dzintars", tāpat no "Amatu sētas". Pašvaldība aicina pieteikties gan amatniekus, gan uzņēmējus, kas ražo ko interesantu. Pieteikties dalībai tirdziņā un sīkāku informāciju var saņemt Liepājas domē pie ārējo sakaru organizatores Ligitas Pudžas (214.kabinets, tālr. 63404789, 29297364).

Darmštates tirdziņā sadraudzības pilsētām ir atvēlētas sešas tirdzniecības vietas, ko katra pilsēta var izmantot nedēļas garumā.


Iesniegts "Vienotības" kandidātu saraksts

Centrālajai vēlēšanu komisijai savu deputātu kandidātu sarakstu 10.Saeimas vēlēšanām iesniegusi arī politisko partiju apvienība "Vienotība". Kurzemes vēlēšanu apgabalā sarakstā ar pirmo numuru balotējas Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa. No Liepājas puses Kurzemes vēlēšanu apgabalā startēs Saeimas deputāte Ingrīda Circene, partijas "Sabiedrība citai politikai" Liepājas nodaļas vadītājs Edgars Krūmiņš un partijas "Jaunais laiks" Liepājas nodaļas vadītājs, Liepājas domes deputāts Ivars Ķervis. Par "Vienotības" iesniegtā saraksta reģistrāciju CVK lems sēdē 2.augustā.


Veicinās sadarbību ar Azerbaidžānu

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības uzaicinājuma Latvijā viesojas Azerbaidžānas delegācija, kas apmeklēs vairākas pašvaldības. Vakar tā bija ieradusies Liepājā. Azerbaidžānas viesi tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, iepazinās ar ostu, Olimpisko centru, zivju pārstrādes uzņēmumu "Kolumbija", kas eksportē savu produkciju uz Azerbaidžānu, kā arī ar ūdensapgādes un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem. Vēl tālie viesi apmeklēs Ventspili un Ventspils novadu, Amatas novadu, Cēsis, Siguldu un Jūrmalu. Azerbaidžānas delegācijas vizītes mērķis ir veicināt sadarbību pašvaldību līmenī, pieredzes apmaiņu, sadarbību ES līdzfinansētajos projektos. Ciemiņi pauda vēlmi aktīvāk sadarboties ar Latvijas pilsētām un novadiem, veicinot ekonomisko attīstību, kā arī politisko sadarbību. Pēc viesu teiktā, Azerbaidžānā darbojas 1817 ciemu, pagastu un pilsētu pašvaldības.