NHL aizsargi iekļaujas liepājnieku rindās
Emīls Dreiblats

Šonedēļ patīkamu pārsteigumu divām SK "Liepājas metalurgs" zēnu hokeja komandām bija sarūpējis kluba Jaunatnes hokeja centra direktors Jevgēņijs Banovs – divus treniņus kopā ar jaunajiem liepājniekiem aizvadīja viņa kādreizējie audzēkņi, tagad Nacionālās hokeja līgas aizsargi Kārlis Skrastiņš un Oskars Bārtulis.

Abiem leģionāriem šis bija pirmais treniņš uz ledus pēc vasaras atvaļinājuma, un Skrastiņš atzina, ka iespēju paciemoties Liepājā pie sava bijušā trenera izmantojis labprāt.

"Bija ļoti interesanti iepazīsties ar "Liepājas metalurga" kluba sistēmu, pabijām arī jauno talantu internātā, un jāsaka, ka nekur citur Latvijā tik sakārtotu klubu neesmu redzējis. Mūsu laikā nekā tāda nebija," ar uzslavām liepājniekiem neskopojās Dalasas "Stars" aizsargs. "Par apstākļiem ir padomāts, jaunajiem spēlētājiem atliek tikai strādāt."

Gluži to pašu akcentēja arī Aleksandrs Cicurskis, kura audzēkņu rindas uz vienu pēcpusdienu papildināja abi NHL hokejisti. "Darbs, darbs un vēlreiz darbs. Pēc viena treniņa kopā ar ziemeļamerikāņiem neviens uzreiz nekļūs par labāku meistaru. Bet stimuls strādāt tālāk tas noteikti varētu būt," uzsvēra liepājnieku treneris.

Arī aizokeāna zvaigžņu vizītes galvenais iniciators Jevgeņijs Banovs norādīja, ka par meistaru nepiedzimst, par meistaru kļūst. "Skrastiņš piecos gados, kamēr trenējās pie manis, neizlaida nevienu treniņu, un tāda pati attieksme pret darbu bija arī Bārtulim. Bez tam reiz Skrastiņš, būdams jau profesionāls hokejists, piedalījās manu audzēkņu treniņā Rīgā, un toreiz starp jaunajiem censoņiem bija arī Oskars. Tagad abi spēlē NHL, un varbūt kādreiz tur nokļūs arī kāds no liepājniekiem," cerīgi nākotnē lūkojās Banovs.

"Ļoti gribētos kaut vai vienu reizi treniņā apspēlēt kādu no viņiem. Katrā ziņā visa komanda ļoti priecājas par šādu iespēju – patrenēties kopā ar NHL spēlētājiem," pirms došanās laukumā izteicās 1995. gadā dzimušo puišu komandas kapteinis Georgs Golovkovs.

Pēc viesošanās Liepājā Skrastiņš un Bārtulis vēl dažas nedēļas uzturēsies Latvijā, bet tad dosies pāri okeānam, lai uzsāktu gatavošanos jaunajai sezonai.

Mūsējie sit mūsējos
Rihards Ļesins

Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā komanda "Liepājas metalurgs 2" viesos ar 2:6 atzina turnīra līderu "Gulbenes 2005" spēlētāju pārākumu. Četrus vārtus pretinieku labā guva vēl nesen Liepājas kluba sistēmā spēlējošie futbolisti.

Spēles pirmās 20 minūtes pagāja līdzīgā cīņā, taču pēc tam jaunie liepājnieki salūza, ielaižot sešus vārtus. Četrus no tiem šajā mačā pamanījās gūt divi eksmetalurgi – Krišjānis Dinsbergs un Vladimirs Kamešs, kurš tikai pagājušajā nedēļā tika izīrēts Gulbenes komandai. Mūsu komandas labā abus vārtus guva otrajā puslaikā uz maiņu iznākušais Toms Gucs.

Liepājnieku galvenais treneris Viktors Lukins pastāstīja, ka mačā spilgti izpaudās mūsu spēlētāju nogurums, jo tikko no U-18 izlases treniņnometnes bija atgriezušies desmit futbolistu. "Uzskatu, ka spēli vajadzēja pārcelt, jo no izlases atgriezās nevis daži spēlētāji, bet veseli desmit. Tur jau neviens nedomā par kluba interesēm, jo spēlētāji nebija gatavi cīnīties ar pilnu atdevi," neapmierināts bija treneris. Viņš arī atklāja, ka gan Dinsbergs, gan Kamešs ir nopietns pastiprinājums Gulbenes klubam, un šoreiz to nācās izbaudīt uz savas ādas. Citi rezultāti: "Jelgava-2" – "Spartaks" 1:1, "Auda" – "Valmieras FK/BSS" 0:2,  "Tukums 2000/TSS" – BFC "Daugava-2" 1:1, "Daugava/RFS" – "Jūrmala" 0:1, "Metta/LU" – "Kuldīga" 8:0

Nākamo spēli "Liepājas metalurgs 2" aizvadīs 31. jūlijā izbraukumā pret FK "Daugava/RFS".

Uz cietā seguma sākts veiksmīgi

Liepājniece Anastasija Sevastova izcīnījusi uzvaru Stambulas WTA "International" sērijas vienspēļu turnīra 1. kārtā, ar 6:2, 0:6, 6:4 pieveicot čehieti Petru Kvitovu, kura turnīrā bija izlikta ar 2. numuru.

Sevastova šonedēļ WTA rangā pakāpās par piecām pozīcijām un ieņem 57. vietu, bet šī gada Vimbldonas turnīra pusfināliste Kvitova ieņem 31. pozīciju, tādēļ arī viņa tika uzskatīta par spēles favorīti.

Mūsu tenisistei jau trešajā geimā izdevās lauzt pretinieces servi, un pēc tam viņa to atkārtoja arī piektajā izspēlē, nonākot vadībā ar 4:1. Čehietei gan uzreiz izdevās vienu punktu atgūt, servējot Sevastovai, taču jau nākamajos divos geimos Latvijas tenisiste uzvarēja un triumfēja pirmajā setā. Otrais sets izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo Sevastovai nepadevās serves, tādēļ viņa neieguva nevienu punktu. Pēc tik neveiksmīgas spēles vidusdaļas mūsu tenisiste pēdējā setā spēja saņemties un divas reizes iegūt punktu pie pretinieces serves, izcīnot uzvaru visā spēlē.

Otrajā kārtā Sevastova tiksies ar pagājušā gada turnīra uzvarētāju krievieti Veru Duševinu, kura pirmajā mačā ar 2:6, 7:5, 6:3 pārspēja Horvātijas tenisisti Petru Martiču.