Trešdiena, 7. decembris

“Liepājas Vēstules” – par to, ar ko lepojamies

“Liepājas Vēstules” – par to, ar ko lepojamies

Iznācis jaunais žurnāla ”Liepājas Vēstules” numurs, kas kā allaž sveic savus lasītājus valsts svētku nedēļā.

Šī numura vāku rotā liepājnieces Kristas Baltaiskalnas foto. Viņas aizraušanās ir Liepājas vēsturiskās arhitektūras fotografēšana. ”Es katru dienu staigāju pa tās ielām un saprotu, ka esmu to iemīlējusi no jauna un ar katru reizi jo stiprāk,” par Liepāju saka fotogrāfe.

Kristas Baltaiskalnas skats uz Liepāju redzams viņas lieliskajos fotodarbos, bet citos stāstos sastapsiet patiesi patriotiskus liepājniekus.

Piemēram, uzņēmuma ”Trelleborg Wheel Systems Liepaja” valdes locekle Liene Giertmane-Done spītīgi turpina pierādīt, ka tieši Liepājā var vislabāk, un viņa tic, ka pārliecinās īpašniekus attīstīt te ražošanu arī turpmāk. Vai mūziķis Matīss Pavītols, kas nupat laidis klajā Ukrainas kara tēmai veltītu dziesmu krievu valodā, stāsta par to, kā ir izaugt grupas ”Līvi” dibinātāja un solistes ģimenē.

Bet uzņēmējs Klāvs Ašmanis mums izrādīja tos slavenos braucamos, kas top tepat Liepājā un citstarp nonāk arī pie ukraiņu armijniekiem.

Horeogrāfs Agris Daņiļevičs iepazīstina ar savu Liepājas garšu, smaržu un sajūtu, bet daktere Arta Pavlova atklāj, ka dažkārt viņai vispirms jādod recepte vecākiem un tikai tad bērniem.

Karostas cietuma jubilejā viesojāmies apskatīties, kā no lietām rodas stāsti, tad aizceļojām uz deviņdesmitajiem atmiņu stāstos, ko mums atklāja tā laika bērni un jaunieši. Bet Zanda Štrausa pastāstīja ne tikai par savu pieredzi seriālos un uz skatuves, bet arī to, kā nonāca skolā un kāpēc vislabprātāk spēlē tieši ģitāru.

Krista un Māris Lapiņi mums palīdzēja atklāt atdzimstošo ģipša valstību un uzzināt, kā top smalkie elementi vēsturiskajos namos. Bet vēl vasarā paguvām izbraukt ar Agitu Kurzemi un Jāni Freimani ar viņu jahtu, un tāpēc arī lasītājiem būs iespēja mazliet atgriezties saulainā dienā uz ūdens.

Atis Egliņš-Eglītis no Cēsīm atbrauca uz savu mīļo Liepāju, kur paguvām viņu pārtvert starp konferenci un draugu ballīti, lai noskaidrotu, kā viņš kļuva par pašvaldības vadītāja vietnieku un kur saskata šī darba burvību. Bet atslodzei pamēģiniet atminēt bilžu mīklu par Liepājas ostas 320. jubileju.

Jūs jau zināt, ka ”Liepājas Vēstules” kā allaž ir ar bagātīgu lasāmvielu visiem, kam Liepāja sirdī. Tāpēc žurnāls nonāk pie saviem lasītājiem ne vien mūspusē, bet jebkurā vietā Latvijā. Un nākamajam gadam to varat abonēt kādam, lai viņš četras reizes gadā satiktu aizvien jaunus un jaunus Liepājas stāstus. Žurnālu varat nopirkt arī preses mazumtirdzniecības vietās Liepājā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli