Pirmdiena, 22. aprīlis

Jaunas “Liepājas Vēstules” pilsētas dzimšanas dienā

Jaunas “Liepājas Vēstules” pilsētas dzimšanas dienā

Šodien pie abonentiem devās un rīt arī preses tirdzniecības vietās būs nopērkams žurnāla “Liepājas Vēstules” numurs, kura vāku vēl rotā ziemas dzestrums, bet lappusēs netrūkst pavasarīgu vēsmu.

Žurnāla pirmais numurs ik gadu iznāk Liepājas dzimšanas dienas priekšvakarā, jo pati “Liepājas Vēstuļu” ideja radās, lai godinātu pilsētu svētkos.

Par aizgājušo ziemu atgādina mākslinieka Jāņa Judina fiksētais skats 16 grādu salā, kad viņš gleznoja vēsturisko vannu māju Jūrmalas parkā. Vienu brīdi attapies, ka kreisajai rokai divi pirksti jau kļuvuši nejutīgi, bet apsaldējumā neesot iedzīvojies.

Mākslinieku Liepājas ielās var sastapt regulāri, daudzi viņu satikuši iemūžinām Liepājas vēsturisko arhitektūru, ielas un pilsētas ainavas. Arī 18. martā – Liepājas dzimšanas dienā – Jānis vienmēr dodas iemūžināt kādu pilsētas skatu. Tā ir viņa dāvana visiem liepājniekiem.

Lai tāda dāvana jums ir arī stāsts par mākslinieku Jāni Judinu jaunajās “Liepājas Vēstulēs”.

Žurnāla lappusēs sastapsiet arī horeogrāfi Dinu Bruži, kas ar kolēģiem strādā pazīstamajā deju studijā “Extra”, komponisti Selgu Menci, kuras profesijai ir Liepājas šarms, Liepājas restaurācijas centra izveidotāju Ivaru Pilipu-Matisonu, kam rūp pilsētas vecāko namu nākotne, vienu no šī gada titula “Gada liepājniece” ieguvējām Maiju Agatinu, kuras darbs jau gadiem saistīts ar atbalstu personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Viņa cerējusi, ka jaunieši, kuri spēj paveikt daudz ko, neraugoties uz savām veselības problēmām, būs interesanti uzņēmējiem un vieglāk varēs atrast sev kādu nodarbi, taču realitātē Maijai joprojām ir jābūt viņu aizstāvei sabiedrībā.

Mums ir neliela mīkla arī par Goda liepājnieku Gunāru Jēkabsonu, kurš ir daudzu mūziķu iemīļots sporta skolotājs.

Atmiņu stāstos par savu omi Annu Eltermani dalās viņas mazmeita Līna Pelēce. Bet Kaspars Trinītis no Kanādas sūta sveicienus Liepājai, atgādinot visiem, ka pasaulē netrūkst iespēju, tikai vajag gribēšanu.

Ciemojāmies uzņēmumā “AB Galdnieks”, kur top burvīgas koka mēbeles. Rakstniece Jana Egle mums atklāja liepājnieku vienpatības būtību, Emīls Dreiblats ar Jāni Strazdu sarunājās par to, vai mūziķiem bieži nākas izdabāt publikas vēlmēm.

Pie Silvas Vucenas uz bibliotēku devāmies noskaidrot, vai viņas darbavietā valda klusums vai šī ir ikvienam atvērta vieta, kur satikties un kopīgi darīt lietas.

Mākslinieks Kristians Brekte mums atklāja, kā garšo, smaržo un izklausās viņam tuvā Liepāja, bet televīzijas personība Māra Sleja pastāstīja, kā tapusi viņas “Stikla māja” un “Liepmāja”, kur gan viesus uzņem, gan pati atpūšas, kad gribas pie jūras padzīvot.

Konstantīns Fjodorovs atgādina, kā liepājnieki pirmo reizi par čempioniem kļuvuši, bet vēsturnieks Toms Altbergs mūs iepazīstina ar Liepājas militārā dzelzceļa mantojumu.

Nu jau tradicionāli Liepājas dzimšanas diena sākas ar pastaigu “Izgaismotā Liepāja”, un arī “Liepājas Vēstuļu” lasīšana lai ir kā pastaiga pa mīļo Liepāju, kur var satikt tik daudz jauku ļaužu un piedzīvot tik daudz kā interesanta.

Tiekamies vēstulēs un pilsētas ielās!

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli