Ceturtdiena, 18. augusts

“Liepājas Vēstules” par pavasari pilsētā

“Liepājas Vēstules” par pavasari pilsētā

Pie lasītājiem ieradies žurnāla ”Liepājas Vēstules” 50. numurs. Tas šoreiz piedāvā jaunus stāstus par aizrautīgiem liepājniekiem un gaida ierodamies pilsētā tūristus, lai rosība te būtu ne mazāka kā tirgus placī kanālmalā, kas redzams uz senās pastkartes un arī jaunā numura vāka.

Šī ir viena no pastkartēm, kas ir vēstures entuziasta Jura Raķa kolekcijā, bet par to, kādi Liepājas skati kādreiz pārtapa par pastkartēm, varat lasīt viņa rakstā. Tur uzzināsiet arī par numuriņiem uz kartītēm un citām niansēm. Bet Silvija Veita devās pastaigā pa Liepāju ar fotoaparātu rokās un rāda mums mainīgo blakus paliekošajam.

Pagājuši tieši 10 gadi, kopš Aizsaulē devās ”Liepājas Vēstuļu” idejas autors Edgars Lūsēns, tāpēc Ints Grasis uzrakstījis vēstuli savam skolasbiedram, kolēģim un draugam.

”Liepājas Vēstulēs” varēsiet tikties arī ar Lanku ģimeni. Andris ar Gunitu stāsta par savu attiecību modeli. Aktieris Kārlis Reijers ir Bārtas puika, kuram uzticēts spēlēt galveno varoni Rasas Bugavičūtes-Pēces darbā ”Puika, kurš redzēja tumsā”.

Pie Visvalža Vecvagara braucām uz Bernātiem dzirnakmeņus skatīties, pētījām Karostas katedrāles izcelsmi, satikām itāļu kvartāla saimnieku Karlo Muselli, braucām zaķus ķert pie Valda Grandberga uz O. Kalpaka tiltu, ēdām ukraiņu vārīto boršču, runājām par Lielajam Kristapam nominēto filmu par jauniešiem pandēmijas laikā un satikām tos, kas beiguši Liepājas māksleni un mūziķeni, lai noskaidrotu, kā viņi gatavojas jubilejas ballei. Lūkojām bildes no koncertdārza ”Pūt, vējiņi!” garā mūža un prasījām gardas receptes Liepājas amatniekiem, ko satiksiet ”Līvas ciema tirgū” un citos gadatirgos.

”Liepājas Vēstules” atkal priecājas tikties ar saviem lasītājiem un cer, ka jums ir prieks satikt mūsu rakstu varoņus. Žurnāla izdošanu atbalsta Liepājas pašvaldība, Kurzemes plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds un akciju sabiedrība ”Latvijas Valsts meži”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli