Otrdiena, 20. aprīlis

Jaunajā žurnāla ”Liepājas Vēstules” numurā par mainīgo un paliekošo mūsu pilsētā

Jaunajā žurnāla ”Liepājas Vēstules” numurā par mainīgo un paliekošo mūsu pilsētā

Jaunais žurnāla ”Liepājas Vēstules” numurs, kā ierasts, nāk klajā Liepājas dzimšanas dienas priekšvakarā, un šoreiz tā vāku rotā mākslinieka Raita Junkera versija par tā saukto Ķeizara paviljonu Jūrmalas parkā, kas tieši šobrīd pārtop Parka paviljonā. Šis darbs ir kā simbols tam, ka Liepājai netrūkst saglabājamu vērtību, bet reizē tās spēks ir arī mainībā.

Jau 45.reizi ”Liepājas Vēstules” nāk satikt savu lasītāju, un šoreiz viens no retajiem reģionālajiem žurnāliem Latvijā lielajai sarunai izvēlējies Goda liepājnieku, mākslinieku Aldi Kļaviņu, kurš stāsta gan par savu ierašanos Liepājā, gan par dzīvi tagad, pandēmijas laikā. ”Gleznoju tikai to, ko gribu,” viņš saka.

Gada liepājniece Agate Ambulte ir jauna IT nozares profesionāle, kas apstiprina sieviešu jaudu nozarē un smejas, ja kāds stereotipiski viņu nosauc par ”gudro blondīni”.

Par to, kā mediķi allaž stāvējuši sardzē pret sērgām, varēsit uzzināt, izpētot Jura Raķa sagatavoto bilžu mīklu, bet Raitis Junkers savos darbos salīdzina Liepāju ar Parīzi, kur ”katram namam, katram jumtiņam ir savs šarms”.

Teātra režisors Dmitrijs Petrenko mums atklāja, kā redz, jūt, dzird un sasmaržo Liepāju, kad šeit ierodas pie studentiem vai veidot izrādes Liepājas teātrī.

Inga Ozola šoreiz nolika malā fotoaparātu un pievērsās jūras ērgļu dzīves seriāla tiešraidei no Durbes, bet Ēvalds Urtāns daudz ko interesantu pastāsta par zivīm.

Savukārt Inese Muižniece mums atklāj, kas noticis ar Austras Pumpures atstāto mantojumu.

Anete Strazda ir uzrakstījusi vēstuli savam tētim, leģendārajam pianistam Aldim Langbaumam, un vēl kopā ar aktieriem atceramies izrādi ”Šveiks”, ko pirms 35 gadiem Liepājas teātrī iestudēja Valdis Lūriņš. Tā palikusi atmiņā arī daudziem skatītājiem, kas novērtēja gan Kaspara Dimitera dziesmas, gan Jāņa Kuplā galvenā varoņa šarmu, gan huligānisko atmodas pravietojumu, ko caur joku prizmu izspēlēja trupa.

Turpinām sekot līdzi Liepājas ielu stāstiem un paviesojamies vēl četrās, kuras nosauktas slavenu latviešu vārdos. Ar trim sabiedriskās aktivitātēs iesaistītiem liepājniekiem runājamies par aizrautību, kas pavelk līdzi apkārtējos.

Atceramies traģiskākās kuģu avārijas mūspusē, pētām iemeslus un pieminam bojāgājušos. Dodamies uz Pilotu akadēmiju pie topošajiem gaisa kuģu mehāniķiem, lai uzzinātu, kā viņi gatavojas izvēlētajai profesijai.

Žurnāls ”Liepājas Vēstules” iznāk jau divpadsmito gadu, reizi ceturksnī vēstot par Liepājas vēsturi, tagadni un nākotni, satiekot liepājniekus, kas atstājuši paliekošas pēdas pilsētas dzīvē, pieminot tos, kurus nedrīkstam aizmirst, un tos nemierīgos, kuriem jāpievērš uzmanība, ja domājam par Liepājas turpmāko mainību un tās pastāvību reizē.

Žurnāls nopērkams preses mazumtirdzniecības vietās Liepājā, tas abonējams arī ārpus mūsu pilsētas. Nākamreiz tiksimies jau maijā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli