Svētdiena, 3. decembris

Kara ārsts no Liepājas, mākslinieki laukos un citi stāsti jaunajās “Liepājas Vēstulēs”

Kara ārsts no Liepājas, mākslinieki laukos un citi stāsti jaunajās “Liepājas Vēstulēs”

Žurnāla “Liepājas Vēstules” šī gada pēdējais numurs, kā ierasts, iznāk valsts svētku priekšvakarā un uzrunā savus lasītājus ar patriotiskiem, interesantiem un aizrautības pilniem stāstiem.

Tādu arī šoreiz “Liepājas Vēstulēs”, ko varat atrast preses mazumtirdzniecības vietās, ja neesat abonējis, ne mazums.

Uz žurnāla vāka vēsturiski attēli, kuri ļauj lasītājiem iepazīt leģendāru liepājnieku – karā ievainoto glābēju un medicīnas profesionāli Jēkabu Alksni.

Liepājas muzeja vēsturniece Inna Gīle piedāvā plašu ieskatu daktera dzīves gaitās. “Viņš stāvēja klāt gan Latvijas dzimšanas brīdim, gan pieredzēja valsts neatkarības zaudēšanu. Viņam, tāpat kā daudziem tautiešiem, karš atņēma pārāk daudz. Pēc Latvijas okupācijas Alksnis izlēma doties pensijā. Viņa visu mūžu krātais un ieguldītais tika nacionalizēts. Izmests uz ielas, Alksnis devās dzīvot pie vienas no meitām,” autore raksta par pazīstamā liepājnieka mūža pavērsieniem.

Līdzās “Liepājas Vēstulēs” ir Andas un Daiņa Irbju stāsts par to, kā viņi no Amerikas pārcēlās uz Liepāju, kā te atjaunoja vēsturisku namu, kā skolo savus bērnus par latviešiem un redz savu nākotni.

Priekulē dzimušais liepājnieks Ēriks Hūns tāpat turpina atjaunot Raiņa ielas pirmā nama fasādi un sauc to par savu lielo mūža darbu.

Viņš sarunā ar Daigu Luteri atceras gan savas dīdžeja gaitas, gan pirmos soļus uzņēmējdarbībā un padalās arī ar stāstiem, kā iepazinies ar savu sievu Guntu un kāpēc abi vienmēr atrod iespēju kopā ceļot.

Novadpētnieks Ivars Ķupis piedāvā savu stāstu par svešām lidmašīnām pie Liepājas, “Parka paviljona” saimniece Daiga Kirhnere apkopojusi dažus atmiņu stāstus par šo atpūtas vietu, bet Daiga Manteniece sapņo pati par savu skolu, kur bērniem svarīgākais būs labi justies, nevis pelnīt labas atzīmes.

Gints un Uldis Meļķis ar Emīlu Dreiblatu apspriež brāļu būšanu mūzikā un dzīvē, Ilze Šķietniece pa Jūrmalas parku pastaigājas ar aktrisi Karīnu Lučiņinu, bet Liena Rimkus paviesojas “Giraffe360” birojā un mēģina saprast, ko tad īsti dara viens no tehnoloģiski modernākajiem uzņēmumiem Liepājā.

Ciemojāmies arī pie fotogrāfa Ziedoņa Safronova un mākslinieces Gintas Stavrovskas viņu lauku īpašumā Medzē, ar dziedātāju Māru Upmani-Holšteini aprunājāmies par to, kā viņa jūt, satausta un saredz Liepāju.

Mēģinājām noskaidrot durbenieka Jāņa Putras rosīgā nemiera avotu dārzniecībā un sporta zālē un ceram drīz nogaršot viņa picas.

Izpētījām, kā tapis šovasar Dziesmu un deju svētkos notikušajā konkursā apbalvotais Nīcas tautastērps, kopā ar fotogrāfu Žerāru Ķeruži un viņa unikālo seno fototehniku gājām uz tirgu un mīklā atcerējāmies faktus par Latvijas nacionālo valūtu – latu.

“Liepājas Vēstules” jau nonākušas pie saviem lasītājiem, kas žurnālu abonē, varat arī doties to nopirkt preses tirdzniecības vietās, bet, lai varam nākamgad atkal reizi ceturksnī satikties, “Liepājas Vēstules” varat abonēt 2024. gadam “Latvijas Pastā” vai abonēšanas centrā “Kurzemes Vārds”.

Turklāt tā ir lieliska dāvana arī Ziemassvētkos kādam liepājniekam vai Liepājas skartajam.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli