Svētdiena, 24. oktobris

Žurnāla ”Liepājas Vēstules” šī gada trešais numurs – par liepājnieku pasaules plašumiem

Žurnāla ”Liepājas Vēstules” šī gada trešais numurs – par liepājnieku pasaules plašumiem

Žurnāla ”Liepājas Vēstules” šī gada trešais, tā sauktais rudens numurs jau nonācis abonentu pastkastītēs un mazumtirdzniecības punktos, lai satiktos ar savu lasītāju. Arhitekts un uzņēmējs Uldis Pīlēns un viņa sieva Ilze mūs iepazīstināja ar ģimenes fonda ”Ola Foundation” topošo ēku Ķīpsalā un izstāstīja, kur tajā iekodēta Liepājas noskaņa.

Tāpat U. Pīlēns labprāt padalījās ar savām domām gan par Liepājas ambīcijām, gan, viņaprāt, vājāko posmu pilsētas veiksmīgajā izaugsmē. Arī par bijušā ”Liepājas metalurga” teritoriju viņš saka: ”Situācija nav tik viennozīmīga, tas ir sarežģīts jautājums, tur nav ”pareizi vai nepareizi”.”

Par savu mūžu un tā laikā gūtajām atziņām mums pastāstīja advokāts Aivars Vīnkalns, bet Normunds Atvars atzinās, ka no basketbola nekur tālu nav ticis, savukārt Aleksejs Odnorukovs atklāja, kā top viņa sienu gleznojumi. Uz daudzdzīvokļu nama sienas redzamā Karostas ”planēta”, pēc vietējo iedzīvotāju domām, visai precīzi raksturo šīs vietas atpazīstamākos ”vaļus”.

Liepājas nepareizumu iemīļojusi arī dizainere Ingūna Elere, bet Kalle, kas kādreiz uz Karostu prata atvilināt pusi pasaules, tagad mākslu rada Marokā.

Satikām 10 jaunos aktierus, kas šoruden sāks savas skatuves gaitas, malkojām Durbes vīnu, skatījāmies saulrietu izrādes Bernātos kopā ar Agri Semēvicu un viņa fotokameru. Pie Linarda Tiļuga uz Aizputes pusi braucām bungu atjaunošanu lūkoties, bet ar jauno dziedātāju Tipu runājām par viņas sapņiem mūzikā.

Kā solīts, turpinām šķetināt barona Alfonsa mīklu, bet ar Maiju Meieri-Ošu pētām vēl vienas Liepājas ebreju dzimtas stāstu. Savukārt dažādas tirgošanās epizodes no pagātnes trāpīgi izceļ Juris Raķis.

”Liepājas Vēstules”, kā allaž, jūs uzrunā vairākas reizes gadā, un nākamais, šī gada pēdējais numurs pie lasītājiem nonāks valsts svētku priekšvakarā, novembrī.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli