Pirmdiena, 1. marts

Žurnāla ”Liepājas Vēstules” lasīšanu kovids nepatraucēs

Žurnāla ”Liepājas Vēstules” lasīšanu kovids nepatraucēs

Liepājas teātra aktieri Edgars Ozoliņš un Agnese Jēkabsone kopā uz vienas skatuves ir jau vairāk nekā desmit gadu un, kad satikāmies ar viņiem teātrī, tapa jaunākais iestudējums, bet tagad jau izrādes atkal vairs neizrāda un skatītāju vietas ir tukšas, gluži kā uz žurnāla ”Liepājas Vēstules” jaunākā numura vāka.

Neskatoties uz to, ka valstī atkal izsludināts ārkārtas stāvoklis un kultūras iestādes pieklusušas, tikšanos ar žurnāla ”Liepājas Vēstules” varoņiem nekas nevar patraucēt – mūsu abonenti saņems žurnālu savās pastkastēs, bet pārējiem, dodoties pēc pārtikas, tikai jānoiet gar žurnālu stendu veikalā un jānopērk savs eksemplārs lasīšanai drošā distancē no citiem.

Saruna ar aktieriem Edgaru Ozoliņu un Agnesi Jēkabsoni ir tikai viens no rakstiem. Turpat blakus būs izvērsts stāsts par koncertzāles ”Lielais dzintars” piecu gadu jubileju, atbilde uz intriģējošu jautājumu, vai pirmais latvietis Nacionālajā hokeja līgā bija no Liepājas?

Juris Raķis un Gundars Sisenis mūs iepazīstinās ar brīvības cīņu varoņiem un militāro vienību manevriem mūspusē, bet Zigfrīds Visvaldis Mozgirs dalās savās atmiņās par mācībām tehnikumā, kas arī šogad svin savu simtgadi.

Turpinām pētīt kādu cilvēku vārdos nosauktas Liepājas ielas un piedāvājam iepazīties ar Cimdenieku ciemu tepat pilsētas pievārtē. Andris Maisiņš pazīstams ne tikai kā reģiona tūrisma informācijas centra dibinātājs, bet arī niedru jumtu klāšanas specs. Pie viņa uz Jūrmalciemu šogad braucām izzināt Maisiņu dzimtas vēsturi un Andra paša iedvesmas avotus.

Dana France mums pastāstīja kā izolējās sniegotajā Norvēģijā, bet Dina Kopštāle fotostāstā atrādīja Aizputē satiktos liepājniekus. Trīs pazīstami zobārsti mums atzinās, ka savus pacientus cer pie sevis krēslā redzēt pēc iespējas retāk, bet gluži vietā pašreizējā situācijā būs iepazīt dabas takas Liepājas ezerā.

Daudzi liepājnieki mums atzinās, ka nemaz nav zinājuši, cik tur tagad skaisti un interesanti. Ieskrieniet kādā vietējā krodziņā pēc līdzņemamām sviestmaizēm un kafijas, un aizbrauciet līdz ezeram, bet vakarā, mājās atgriezušies, pievērsieties jaunākajam žurnāla ”Liepājas Vēstules” numuram.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli